baner baner
baner
szukaj baner
struktura
Aktualności
struktura
Włodawa, dn. 2013-03-24
Droga Krzyżowa ulicami Włodawy
Włodawa, dn. 2013-03-17
Rekolekcje - ks. Tomasz Bieliński

19 marca 2013 r. dzień 3

Włodawa, dn. 2013-02-15
ZIMOWISKO

"Ależ tu jest pięknie" - góry, tatrzańska przyroda i zimowa aura - wielu wprawiły w zachwyt.

We współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 3 oraz dzięki życzliwości Księdza Proboszcza Stanisława Dadasa zostały zorganizowane w tym roku kolonie zimowe dla dzieci. Zapisami uczestników oraz sprawami formalnym zajęły się Panie Katechetki: Renata Ślązak i Jolanta Demianiuk - Jarząbek. Kolonie odbyły się w zimowej stolicy Polski - Zakopanem na Olczy. Zatrzymaliśmy się na Oberconiówce. Wyjazd trwał od niedzieli 10 do soboty - 16 lutego 2013 r. Centralnym punktem każdego dnia była Msza Święta. Dzieci na nią przygotowywały obsadę liturgiczną, tzn. śpiew, czytania, modlitwę wiernych. Ministranci posługiwali w czasie Eucharystii.

Każdego dnia odbywał się jeden konkurs tematyczny:

  • maski karnawałowej,
  • kartki z widokiem gór,
  • pływania,
  • tańca w karnawałowym stroju,
  • kartki walentynkowej,
  • rzeźby ze śniegu.

"Sport to zdrowie" - pod takim hasłem, w połączeniu z nauką jazdy na nartach, dzieci przeżyły poniedziałek i wtorek. Wiele osób zdobyło szlify narciarskie - nawet na wysokich stokach.

W środę uczestnicy skorzystali z kąpieli w pięknym akwaparku na Antałówce w Zakopanem. W czwartek uczestnicy udali się na zwiedzanie Muzeum Misiów oraz centrum i Krupówek.

Koloniści integrowali się w czasie pogodnych wieczorów:

  • wspólnej dyskoteki,
  • projekcji filmu "Hobbit"
  • Walentynek,

Wieczorami odbywało się podsumowanie danego dnia i pogadanka na tematy wychowawcze. Wręczano różne nagrody i pochwały. Ostatnie dni były okazją do przekazania upominków za osiągnięcia sportowe, kulturę osobistą, zdobyte informacje. Każdy uczestnik kolonii powrócił w sobotę - 16 lutego do domu pod wrażeniem wielkości i piękna Tatr oraz pełen radości i wewnętrznego spokoju. Dziękujemy Paniom Katechetkom: Renacie i Jolancie oraz wszystkim Wychowawcom za organizację i opiekę nad dziećmi z zimowiska.

Włodawa, dn. 2013-02-02
Caritas Diecezji Siedleckiej

Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna wersja on-line programu e-pity obowiązująca od 1 stycznia 2013 r. Wersja e-pity on-line, podobnie jak w latach, ubiegłych jest bezpłatna, zarówno dla Caritas jak i użytkowników końcowych.

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2012
Włodawa, dn. 2013-01-19
Msza Święta w intencji pszczelarzy
Włodawa, dn. 2013-01-06
ORSZAK TRZECH KRÓLI
Poprzednia-...-16-17-18-19-20-21--22--23-24-25-26-27-28-...-Następna
struktura struktura
stopka