baner baner
baner
szukaj baner
struktura
Aktualności
struktura
Włodawa, dn. 2013-01-06
ORSZAK TRZECH KRÓLI
Włodawa, dn. 2013-01-02
ORSZAK TRZECH KRÓLI

"Pójdźmy razem do stajenki" to hasło przewodnie Orszaku Trzech Króli, który po raz pierwszy 6 stycznia 2013 roku zawita do Włodawy. Będzie to nasz wspólny włodawski Orszak Trzech Króli, który przywraca starą polską tradycję jasełek ulicznych, radosnych, wielobarwnych pochodów, rozśpiewanych i uśmiechniętych kolędników głoszących na ulicach i placach Radosną i Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa.

Do Orszaku Trzech Króli zapraszamy wszystkich, wierzących i niewierzących, każdego, kto zechce wyjść z domu, każdego, kto szuka w swoim życiu odpowiedzi na najważniejsze pytania. W tym dniu możemy być jak Mędrcy - ujrzeć światło betlejemskiej gwiazdy, pójść za nią i odnaleźć Prawdę, Dobro i Piękno. Orszak to jest właśnie moc Dobrej Nowiny, która łączy ludzi w działaniu, w radosnym świętowaniu, w dawaniu siebie innym. To jest właśnie Święto Trzech Króli - uwierzyć w narodziny niezwykłego Dzieciątka - razem, a nie każdy z osobna.

Orszak Trzech Króli to okazja do wspólnego działania całych rodzin. Lekcja obywatelskiej i chrześcijańskiej aktywności, doskonała sposobność do tego, by razem z innymi - często nieznanymi ludźmi - zrobić coś dla innych. Zapraszamy wszystkich o godzinie 12.45 na plac przed kościołem NSJ, po to aby o 13.00 wspólnie wyruszyć do stajenki.

Włodawa, dn. 2012-12-31
Zakończenie roku kalendarzowego
Włodawa, dn. 2012-12-28
Marsz w obronie życia
Włodawa, dn. 2012-12-25
Relacja z Pasterki

Zapis audio


Włodawa, dn. 2012-12-23
Dzielmy się chlebem, dzielmy się niebem ... - spotkanie opłatkowe

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia podczas spotkania opłatkowego kolejno składali: Wiesław Holaczuk - starosta powiatu włodawskiego, Tadeusz Sawicki - wójt Gminy Włodawa, Jerzy Wrzesień - burmistrz Miasta Włodawa, o. Stanisław Jarosz - proboszcz Parafii Św. Ludwika we Włodawie, Wojciech Gwiazda - kapucyn - Proboszcz Parafii Jana Jałmużnika w Orchówku oraz ks. kanonik Stanisław Dadas - Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego

W budynku byłej kaplicy przy Parafii Najświętszego Serca Jezusowego 23 grudnia o godz. 16:00 spotkali się mieszkańcy Powiatu Włodawskiego na tradycyjnym opłatku. Głównym organizatorem tej wspólnoty stołu był proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego, ks. kanonik Stanisław Dadas, który już po raz czwarty w Parafii, w tym okresie przedświątecznym przygotowuje wraz z różnymi instytucjami samorządowymi, jednostkami organizacyjnymi, to wydarzenie o charakterze społeczno-religijnym. Na zaproszenie odpowiedziało liczne grono mieszkańców, nie zabrakło włodarzy powiatu, w osobach Wiesława Holaczuka i Edwarda Łągwy; miasta, które reprezentował Jerzy Wrzesień - burmistrz miasta Włodawy oraz Gminy Włodawa w osobie Tadeusza Sawickiego - wójta Gminy.

W tym roku program artystyczny o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia przygotowały dzieci i młodzież włodawskich placówek oświatowych. A wystąpiły grupy reprezentujące następujące placówki jak: Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie, Szkoła Podstawowa nr 2 we Włodawie, przedszkolaki z Korolówki, Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie. Przy wspólnym śpiewie kolęd, łamaniu się opłatkiem, życzeniach od włodarzy i duchowieństwa we Włodawie 23 grudnia już wyczuwalna była mocno atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Życzenia składali starosta, wójt i burmistrz oraz obecne duchowieństwo, a wśród nich o. Stanisław Jarosz Proboszcz Parafii Św. Ludwika - paulin, O. Gwardian Wojciech Gwiazda - proboszcz Parafii pw. św. Jan Jałmużnka - kapucyn i ks. kanonik Stanisław Dadas - proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

Życzenia

Poprzednia-...-16-17-18-19-20-21--22--23-24-25-26-27-28-...-Następna
struktura struktura
stopka