baner baner
baner
szukaj baner
struktura
Aktualności
struktura
Włodawa, dn. 2012-12-23
Dzielmy się chlebem, dzielmy się niebem ... - spotkanie opłatkowe

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia podczas spotkania opłatkowego kolejno składali: Wiesław Holaczuk - starosta powiatu włodawskiego, Tadeusz Sawicki - wójt Gminy Włodawa, Jerzy Wrzesień - burmistrz Miasta Włodawa, o. Stanisław Jarosz - proboszcz Parafii Św. Ludwika we Włodawie, Wojciech Gwiazda - kapucyn - Proboszcz Parafii Jana Jałmużnika w Orchówku oraz ks. kanonik Stanisław Dadas - Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego

W budynku byłej kaplicy przy Parafii Najświętszego Serca Jezusowego 23 grudnia o godz. 16:00 spotkali się mieszkańcy Powiatu Włodawskiego na tradycyjnym opłatku. Głównym organizatorem tej wspólnoty stołu był proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego, ks. kanonik Stanisław Dadas, który już po raz czwarty w Parafii, w tym okresie przedświątecznym przygotowuje wraz z różnymi instytucjami samorządowymi, jednostkami organizacyjnymi, to wydarzenie o charakterze społeczno-religijnym. Na zaproszenie odpowiedziało liczne grono mieszkańców, nie zabrakło włodarzy powiatu, w osobach Wiesława Holaczuka i Edwarda Łągwy; miasta, które reprezentował Jerzy Wrzesień - burmistrz miasta Włodawy oraz Gminy Włodawa w osobie Tadeusza Sawickiego - wójta Gminy.

W tym roku program artystyczny o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia przygotowały dzieci i młodzież włodawskich placówek oświatowych. A wystąpiły grupy reprezentujące następujące placówki jak: Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie, Szkoła Podstawowa nr 2 we Włodawie, przedszkolaki z Korolówki, Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie. Przy wspólnym śpiewie kolęd, łamaniu się opłatkiem, życzeniach od włodarzy i duchowieństwa we Włodawie 23 grudnia już wyczuwalna była mocno atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Życzenia składali starosta, wójt i burmistrz oraz obecne duchowieństwo, a wśród nich o. Stanisław Jarosz Proboszcz Parafii Św. Ludwika - paulin, O. Gwardian Wojciech Gwiazda - proboszcz Parafii pw. św. Jan Jałmużnka - kapucyn i ks. kanonik Stanisław Dadas - proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

Życzenia

Włodawa, dn. 2012-12-16
Rekolekcje - ks. Jacek Szostakiewicz

Rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Jest to szczególny czas modlitwy, refleksji i poprawy w naszym życiu.

W poniedziałek i wtorek, przychodzimy na godzinę 7:00, 10:30, 15:30, (Msza św. z udziałem dzieci), 17:00 (Msza św. z udziałem młodzieży) 18:30 (wszyscy).

Spowiedź 30 minut przed każdą Mszą św. Rekolekcjom przewodniczy ks. Jacek Szostakiewicz, Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli, w związku z tym zapraszamy Nauczycieli na Mszę św. dziś o godz. 16:00. Tych, którzy nie mogą przyjść do świątyni na rekolekcje odwiedzimy w domu w czwartek od godz. 9:00

Zapis rekolekcji z Niedzieli z godziny 10:30

Włodawa, dn. 2012-12-09
Relacja z koncertu Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej i Chóru "Fletnia Pana"
Włodawa, dn. 2012-12-02
Filmowa zapowiedź koncertu

29 listopada, w gościnnych murach Politechniki Lubelskiej, Chór Fletnia Pana uczestniczył w próbie generalnej przed wielkim koncertem, który odbędzie się w naszym kościele 9 grudnia (niedziela) o godzinie 19:00.

Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny!

Włodawa, dn. 2012-11-25
Msza Święta za zmarłych strażaków - Relacja
Włodawa, dn. 2012-11-23
CZUWANIE Z KAROLINĄ WE WŁODAWIE

W piątek 23 listopada, dzięki uprzejmości ks. kan. Stanisława Dadasa, prawie 200 osób zgromadziło się na Dekanalnym Czuwaniu Młodych w parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Okazją do wspólnej modlitwy stała się 25. rocznica beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny i trwająca w Diecezji Siedleckiej peregrynacja jej relikwii. Czuwanie rozpoczęło się radosnym śpiewem, zawiązaniem wspólnoty i prezentacją grup, przybyłych z dekanatu włodawskiego.

Konferencję na temat cnoty czystości wygłosił o. Piotr Bednarski, paulin z Włodawy. "Chciałbyś być nadgryzionym jabłkiem, które próbowało już wielu?" - pytał retorycznie zakonnik, zachęcając młodych ludzi, by docenili godność własnego ciała, wybrali wstrzemięźliwość seksualną i szukali w życiu prawdziwej miłości, a nie taniej przyjemności, której bolesne konsekwencje dźwiga się latami. W godzinie Apelu Jasnogórskiego modlitwę różańcową i rozważania o Maryi - wzorze pięknej i czystej miłości, poprowadził o. Krzysztof Kielczyk OSPPE. Następnie młodzież, pod kierunkiem dorosłych z Domowego Kościoła i Drogi Neokatechumenalnej, rozpoczęła pracę w grupach nad tekstem biblijnym, by skonfrontować swoje życie ze słowami Pana Jezusa na temat czystości. Dopełnieniem dzielenia się Słowem było świadectwo Jarka ze wspólnoty neokatechumenalnej, który opowiedział o swoim doświadczeniu życia w małżeństwie. Mówił on o zranieniach, jakie powoduje rozwiązłość i kontakt z pornografią, ale wskazał też źródło uzdrowienia, jakim jest wiara w Boga. "Kochać na serio tylko jedną kobietę - to już wiele dla mężczyzny. Prawdziwa relacja z Bogiem, który jest Miłością, może jednak dać człowiekowi siłę, by potrafił realizować to powołanie" - przekonywał młody mąż i ojciec.

Czasem uwielbienia Boga, który z miłości do człowieka umarł na krzyżu, zmartwychwstał i ukrył swoją obecność w Eucharystii, była adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas niej uczestnicy czuwania dziękowali Bogu za przykład chrześcijańskiego życia bł. Karoliny, która mocą życiodajnej śmierci Jezusa Chrystusa przedłożyła dziewictwo nad wartość własnego życia. O północy rozpoczęła się uroczysta celebracja Eucharystii, której przewodniczył ks. Paweł Broński, dekanalny duszpasterz młodzieży. W procesji wejścia zostały wniesione relikwie i obraz bł. Karoliny. Ks. Paweł wygłosił homilię, w której wyjaśnił sen przypowieści o talentach. Jednym z talentów, czyli darów od Boga jest dar czystości, o którą trzeba się troszczyć. "Chcesz być szczęśliwy, błogosławiony? Błogosławieni czystego serca! Szczęście jest czymś więcej niż 11 minut przyjemności, które zapewnia seks. Szczęście to kochać i być kochanym, ale miłość potrzebuje zasad" - tłumaczył kaznodzieja. Spotkanie zakończyło się ucałowaniem relikwii bł. Karoliny Kózkówny i entuzjastycznym tańcem uwielbienia, animowanym przez oazowiczów.

ks. Paweł Broński

Zdjęcia zamieszczone dzięki uprzejmości Pana Zbigniewa Panasiuka

Poprzednia-...-16-17-18-19-20-21--22--23-24-25-26-27-28-...-Następna
struktura struktura
stopka