baner baner
baner
szukaj baner
struktura
Aktualności
struktura
Włodawa, dn. 2016-03-24
Wielki Czwartek
Włodawa, dn. 2016-03-20
Niedziela Palmowa
Włodawa, dn. 2016-03-20
Droga Krzyżowa ulicami Włodawy
Włodawa, dn. 2016-03-13
KONCERT PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH

Zapis audio fragmentów koncertu

Włodawa, dn. 2016-01-10
KONCERT NOWOROCZNY ZESPOŁU CZERWONE GITARY
Włodawa, dn. 2016-01-06
Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2016 roku po raz czwarty we Włodawie, a już ósmy w Polsce i na świecie ulicami miasta wyruszył Orszak Trzech Króli. W tym roku w 420 miejscowościach miały miejsce plenerowe jasełka. Również mieszkańcy naszego miasta wyruszyli w radosną podróż, by kolędować i złożyć pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu.

Hasłem 8 edycji Orszaku Trzech Króli są słowa: "Nade wszystko miłosierdzie - Miłość. Pokój. Przebaczenie." Jest to nawiązanie do słów Papieża Franciszka. W ten sposób zostają podkreślone wydarzenia nadchodzącego roku: Rok Świętego Miłosierdzia oraz XXXI Światowe Dni Młodzieży.

Święto Trzech Króli to okazja na odkrywanie bogactwa tradycji i zwyczajów związanych z wyjątkowo pięknymi Świętami Bożego Narodzenia. Orszak Trzech Króli systematycznie przywraca zwyczaj wystawiania jasełek, budowania szopek Bożonarodzeniowych, wspólnego śpiewania kolęd. Inspiruje do sięgania do dawnych tradycji i tworzenia nowych zwyczajów.

Głównym inicjatorem i organizatorem włodawskiego Orszaku Trzech Króli było Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego, a w odegranie pięciu scen biblijnych zaangażowała się społeczność włodawskich szkół podstawowych, gimnazjum i średnich. Jasełka odbywały się według podobnego scenariusza we wszystkich miastach w Polsce, który opracowała Fundacja "Orszak Trzech Króli" w Warszawie. Animatorem, przewodnikiem, który prowadził włodawskie jasełka był o. Bernard Wólczyński - paulin. Na zaproszenie Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie odpowiedziała bardzo licznie włodawska społeczność, która z wielkim zaangażowaniem poprzez przygotowane stroje, śpiew kolęd, dialogi z prowadzącym, wykrzykiwane hasła włączyła się we wspólne świętowanie wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem.

Źródło: polesie24.pl

Poprzednia-...-2-3-4-5-6-7--8--9-10-11-12-13-14-...-Następna
struktura struktura
stopka