baner baner
baner
szukaj baner
struktura
Ogłoszenia i intencje mszalne
struktura
Włodawa, dn. 2018-02-11
VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W naszym modlitwach pamiętajmy o naszym Księdzu Proboszczu, który obecnie znajduje się w szpitalu. W tym momencie bardzo potrzebuje naszej modlitwy i pamięci o nim. Podejmując wielkopostne umartwienia ofiarujmy je w intencji naszego Ks. Proboszcza.

2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego – pamiętajmy o wszystkich chorych i cierpiących naszej parafii, w szczególności polecajmy naszego Księdza Proboszcza, aby Pan przyniósł im ulgę w cierpieniu i uzdrawiającą moc wytrwałości. Z tej racji dziś zapraszamy wszystkich starszych i chorych naszej parafii na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której zostanie udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych.

3. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, sprawowane będą o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. W Adampolu o godz. 15.00, w Okunince o 16.30.

4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na spożywaniu jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia.

5. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 17.15 i dla młodzieży o godz. 20.00. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30 – Gorzkie Żale. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się tradycyjnie w V niedzielę Wielkiego Postu i odbędą się w dniach 18.-20.marca br. Już dziś módlmy się o duchowe owoce ćwiczeń duchowych.

7. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

8. Zachęcamy do nabycia Echa Katolickiego.
 

Włodawa, dn. 2018-02-11
Intencje Mszy Świętych 12.02-18.02.2018
-1--
struktura struktura
stopka