baner baner
baner
szukaj baner
struktura
Ogłoszenia i intencje mszalne
struktura
Włodawa, dn. 2014-10-19
DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - MISYJNA
  • Dziękujemy za ofiary złożone dziś na Misje.

  • Zbliża się czas UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DNI PAMIĘCI I MODLITWY ZA ZMARŁYCH, na ławkach wyłożone są kartki wypominkowe, pamiętajmy o tych , którzy odeszli do wieczności, uczmy młode pokolenie o potrzebie pamięci, troski o groby bliskich i modlitwy. Szczegóły podamy za tydzień. Już dzisiaj zapraszamy na modlitwę za zmarłych nauczycieli i kapłanów z naszego dekanatu, 9 listopada o godz. 18:00.

  • Rozpoczynamy duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Najbliższe czuwanie z dekanatu włodawskiego odbędzie się w piątek- 24 października o godz. 19:30, w naszej parafii.

  • W środę - obchodzimy WSPOMNIENIE ŚW. JANA PAWŁA II.

  • 31 października, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu / komunikat/

  • Przekazujemy dwie dobre wiadomości. Pierwsza, że została spłacona ostatnia rata za budowę organów i 22 listopada ks. Biskup Kazimierz Gurda, poświeci instrument w Uroczystość św. Cecylii. Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli, bardzo często dzieląc się wdowim groszem, niech Bóg Wam wynagrodzi, za dar serca. Druga dobra wiadomość to taka,że nie ustajemy w pracach w naszej parafii i mamy projekt na boczne ołtarze, tak by zakończyć prace wystroju wnętrza naszego kościoła. Niektórzy zauważyli,że nie ma żyrandoli, to pierwsza faza tego projektu, mają wrócić za dwa tygodnie poddane mosiądzowaniu, będą w kolorze tabernakulum i płaskorzeżby na ołtarzu. Wnęki, będą wypełnione marmurem a na nich umieszczone tajemnice różańca św. wykonane w brązie. Te prace planujemy na przyszły rok, w tym czasie zbieramy środki, dlatego w I niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na ten cel.

  • Na spotkaniach w Kolach Żywego Różańca, powstała myśl, aby w I piątki każdego miesiąca trwała adoracja, przed Najświętszym Sakramentem, od Mszy św. porannej do godz. 18:00. Tytuł parafii N.S.J, zobowiązuje nas do adoracji i modlitwy, szczególnie w tym dniu, wynagradzającym Najświętszemu Sercu Jezusa, tak będzie od pierwszego piątku listopada.

-1--
struktura struktura
stopka